Angelus 13. veebruar 2005, 1. paastuaja pühapäev
13. veebruaril, paastuaja 1. pühapäeval, tervitas ja õnnistas paavst Johannes Paulus II kõiki usklikke, kes olid kogunenud Püha Peetruse platsile kuulama Angelust.

Mõtiskluse enne Angelust luges ette Vatikani riigisekretäri asetäitja peapiiskop Leonardo Sandri.

"Tänan teid, ja kõiki, kes kuulavad mind raadio ja televisiooni vahendusel, toetuse, armastuse ja esmajärjekorras palvete eest minu Gemelli haiglas viibimise ajal. Vajan jätkuvalt teie toetust Jumala ees, et täita missiooni, mille andis mulle Jeesus".

"Igavesse ellu ei saa siseneda kandmata oma risti koos Kristusega. Võimatu on jõuda õnne ja rahuni mehiselt läbielamata oma sisevõitlust. Selles võitluses võidavad meeleparanduse põhilised vahendid: palve, paast ja heateod. Neid vahendeid tuleb kasutada silmatorkamatult, silmakirjalikkuseta, siira armastuse vaimus Jumala ja oma vendade vastu".

Paavst meenutas, et 13. veebruari õhtul, nagu igal paastuajal, algavad vaimulikud harjutused, mil ta koos oma kaaskonnaga palvetab vaikuses Kiriku ja kõigi probleemide eest kogu maailmas. Püha Isa palus kõiki usklikke olla palves koos temaga.

Seejärel pöördus paavst Püha Neitsi poole: "Püha Maarja, kes Sa igapäevastes toimetustes mõtlesid oma südames alati oma Poja saladuse peale, aita meil täielikumalt osa saada Suurest Paastust".

Pärast Angelust luges monsenjöör Sandri ette Paavsti pöördumise Lähis-Ida ja Iraagi poole: "Jätkates palvetamist rahu eest Lähis-Idas, pöördun teie poole üleskutsega vabastada itaalia ajakirjanik Giuliana Sgreni ja ka kõik teised, kes on röövitud Iraagis".

Lõpetuseks ütles Paavst õnnistussõnad, lisades: "Tänan, ja soovin kõigile ilusat püha päeva!"

www.radiovaticana.com