Angelus 6. veebruaril 2005
Paavst Johannes Paulus II tervitas pühapäeval kõiki Angelust kuulama kogunenuid Gemelli haigla palatiaknast. Pärast palvust õnnistas Püha Isa rahvast. Seda olid oodanud miljonid usklikud kogu maailmas, kes jälgisid nädala jooksul tema tervislikku seisundit. Paavsti õnnistussõnad kutsusid rahva hulgas esile siira rõõmu.

Läkituses, mille luges ette Vatikani riigisekretäri asetäitja peapiiskop Leonardo Sandri, tänas Paavst kõiki, kes olid neil päevil tema kõrval. Ta tänas ka Gemelli haigla arste ja meditsiinilist personali, kes ravivad teda "armastuse ja hoolivusega". "Avaldan teile, vennad ja õed, ning kõigile, kes on mulle lähedased, sügavat tänu siira armastuse ja kaastunde eest, mida neil päevil eriti tugevalt tundsin. Usaldan Jumala hoolde lakkamatus palves kõik teie vajadused, Kiriku vajadused ning lahendused kõigile konfliktidele maailmas".

Püha Isa puudutas ka teemat, mis seostus 6. veebruaril Itaalias toimunud Pro-Life päevaga, kutsudes üles kõiki hea tahtega inimesi "kaitsma inimese esmaõigust - õigust elule". "Elu peab austama!", ütles Püha Isa. "Austust elu vastu nõuavad vaikimisi sündimata lapsed. Austust elu vastu nõuavad ka need lapsed, kes erinevatel põhjustel on ilma jäänud perekonnast".

Lõpetuseks pöördus Paavst palvega Neitsi Maarja poole, "et Ta aitaks võita võitluse elu eest, ... inimkonna suurima võitluse".

Allikad: Zenit, www.radiovaticana.com