Angelus 6. märts 2005, 4. paastuaja pühapäev
Pühapäevase Angeluse ja paavst Johannes Paulus II läkituse luges 6. märtsil Püha Peetruse platsil ette peapiiskop Leonardo Sandri.

Platsi ümber oli paigutatud neli hiigelekraani, mis näitasid pilti ratastoolis paavstist, kes jälgis samuti televisiooni vahendusel Angelust Gemelli haigla palatis.

Pärast Angelust avanesid Johannes Paulus II 10-ndal korrusel asuva palati aknaeesriided ja rahavahulk võis näha Püha Isa.

"Elagu Paavst!", kostus hüüdeid rahva hulgast.

Läkituses, mille luges ette peapiiskop Sandri, kutsus Paavst kõiki usklikke jätkama ettevalmistusi Paasapühadeks "läbi elamaks meie kannatusi inimkonna hüvanguks ja meie sisemiseks puhastumiseks."

Johannes Paulus väljendas taas oma tänulikkust "paljude armastusemärkide eest", mida ta on saanud viimastel päevadel, "paljudelt kardinalidelt, piiskoppidelt, preestritelt, usklikelt inimestelt, saadikutelt ja oikumeenilistelt delegatsioonidelt".

"Ma soovin väljendada oma erilist tänu läheduse eest teiste religioonide usklike, eriti juutide ja moslemitega," lisas ta. "Mõned neist tahtsid tulla ja palvetada siin haiglas. Mulle on see julgustav märk, mille eest ma tänan Jumalat."

Paavsti lühike mõtisklus kajastas pühapäevast Evangeeliumilõiku, milles Kristus, kes teeb nägijaks pimedana sündinu (Jh 9) ilmub kui maailma valgus.

"Ta tuli, et avada inimeste silmad usu valgusele. Usk on valgus, mis juhatab meid elu teele; see on leek, mis julgustab meid rasketel hetkedel... Kui sünnib laps, öeldakse, et ta nägi ilmavalgust."

"Usklikele on sünniks igavesse ellu ristmine. Paast on sobilikuks ajaks, et tulla valguse juurde, et oma vaimus uuesti sündida, uuendades ristimise armu ja kohustust."

www.radiovaticana.com
www.catholic.org