Paavst Johannes Paulus II paastuaja sõnumi tutvustus
Paavsti selleaastases paastuaja läkituses, mida Püha Tooli pressikeskus tutvustas 26. jaanuaril, on põhitähelepanu eakatel inimestel. Paastuaeg algab Tuhkapäeval, 9. veebruaril. Läkituse teema on võetud 5. Moosese raamatust: "armasta Issandat ... see on su elu ja su päevade pikkus ..."(30,20).

Paavstliku Nõukogu "Cor Unum" esindaja, monsenjöör Giovanni Pietro Dal Toso sõnul puudutas Paavst oma läkituses selle teema põhiolemust - kui sinu ellu tuleb Jumal, tuleb sinu juurde ka elu. Mida rohkem inimene usaldab end Jumala hoolde, seda täisväärtuslikumalt ta elab.

Paavsti sõnum ei ole mõeldud ainult eakatele, see on mõeldud kõigile inimestele ja eriti noortele. Inimene mõtleb oma viimasel eluperioodil sellest, mis on elus kõige tähtsam. Kuid kahtlemata peame me kõik sellest mõtlema.

Tänapäeval jääb tihti mulje, et vanad inimesed on kasutud. Eutanaasiat ollakse valmis rakendama haiguste ja ka lihtsalt füüsilise võimekuse vähenemise korral. Kuid elatanud inimene ei kujuta endast ohtu, vaid ressurssi. Tal on oma roll ühiskonnas. Tema elutarkus ja kogemused valgustavad teed tsivilisatsiooni täiuslikumaks vormiks. Eakas inimene tunneb elu püsiväärtusi ja annab need väärtused edasi noortele. Ilma minevikuta pole tulevikku. Iga tsivilisatsioon tugineb sellele, mis oli enne.

Paavst soovitab pöörata rohkem tähelepanu elule kui omaette väärtusele. Elu tuleb austada selle algusest kuni loomuliku lõpuni!

Allikad: www.radiovaticana.com, www.catholic.org