Angelus 19. juuni 2005
BENEDICTUS XVI

ANGELUS

Püha Peetruse Väljakul,
pühapäeval, 19. juunil, 2005.

Kallid Vennad ja Õed,

Homme, 20. juunil, tähistame me ÜRO poolt algatatud Ülemaailmset Pagulaste Päeva, mille eesmärgiks on hoida tähelepanu keskmes nende probleeme, kes on sunnitud oma kodumaalt lahkuma. Selle aasta teema "Julgus olla pagulane" rõhutab hingejõudu, mida vajavad need, kes peavad maha jätma kõik, mõnikord isegi oma perekonna, et pääseda tõsiste probleemide ja ohtude küüsist.

Kristlaskond tunneb lähedust kõigi nendega, kes seda valusat olukorda kogevad; me püüame neid julgustada ning näidata mitmel viisil üles oma huvi ja armastust, mida väljendatakse konkreetsetes solidaarsust väljendavates tegudes nõnda et igaüks, kes on oma kodumaast kaugel, tunneks, et Kirik on kodumaa, kus mitte keegi ei ole võõras.

Kristlaste armastav tähelepanu nende suhtes, kes on raskustes, ning kristlaskonna pühendumus abistavama ühiskonna loomisele leiavad pidevat kosutust aktiivsest ning teadlikust Armulaual osalemisest. Igaüks, keda toidab Kristuse usk Euharistlikus Pühitsuses võtab omaks sama eluviisi, mis on eriti tähelepanelik kõige nõrgemate ning rõhutumate suhtes. Praktikas väljenduv ligimesearmastus on kriteerium, mis tõestab meie liturgiliste pühitsuste autentsust (Apostellik Kiri "Mane Nobiscum Domine").

Olgu Armulaua-aasta, milles me elame, abiks diötseesidele ning kogudustele, et nad võiksid taaselustada seda võimet minna maailma ning leevendada paljusid sealseid vaesuse ilminguid.

Usaldagem täna need mehed, naised ja lapsed, kes kogevad pagulaste raskusi, Pühima Maarja hoolde, kes koos oma abikaasa Püha Joosepi ning lapse Jeesusega koges eksiili kibedust, kui Heroodese mõttetu tagakiusamine sundis Püha Perekonna Egiptusesse põgenema (Mt 2, 13-23).

Palugem Õndsat Neitsit Maarjat, et need meie vennad ja õed kohtaksid oma teel mõistmist ning vastuvõtmist.

(tõlge mitteametlik - neitsimaarja.ee toim.)