21. veebruar
PÜHA PETRUS DAMIANUS, PIISKOP ja KIRIKU DOKTOR
988-1072

Püha Petrus Damianus sündis aastal 988. Kaotas lapsena mõlemad vanemad. Vanem vend, kelle hoolde ta jäi, kohtles teda julmalt. Üks Petruse vendadest, kes oli preester, nägi tema halba olukorda ja saatis ta Parma Ülikooli. Tema õpinguid möödusid paastudes ja palvetades. Lõpuks tundes, et ta teenib Jumalat vaid poolenisti, otsustas Petrus maailma jätta ja ühines Fonte Avellano benediktiinimunkadega.

Petrus oli kutsutud täitma kõige delikaatsemaid ja raskemaid ülesandeid. Ta reformis innukalt kirikukogudusi, oli järjestikku seitsmele paavstile alaliseks nõuandjaks, lõpuks sai temast Ostia kardinalpiiskop. Ta astus välja Paavst Alexander II eest saksa keisri Heinrich IV vastu. Viimase poolt soositud vastupaavst Honorius II oli suuresti tänu Petruse tegutsemisele sunnitud alistuma ja paluma andeksandi. 

Püha Petrus Damianus oli hinnatud paavsti legaat. Ta suutis vaigistada skandaale, lahendada ebakõlasid piiskoppide vahel, ja lõpuks, 1072, korrigeerida kirikutülisid Ravennas. 

Ta ei pööranud kunagi tähelepanu oma haprale tervisele, paastus ja töötas palju. Oli valmis ka haigena jutlustama, vastu võtma pihti, et päästa hingi, kes teda usaldasid.
Petrus haigestus tagasiteel Ostiasse 1072. aastal. Ta suri 22. veebruaril, kaheksandal haiguspäeval oma ordukloostris Faenzas, kui mungad tema ümber hommikupalvust pidasid.

1828 kuulutati Püha Petrus Damianus Kiriku doktoriks.

Allikas: http://magnificat.ca